Ingredients: organic rice flour, organic hemp flour (12%), water
Allergenic information: gluten Free. NO O.G.M. May contain soy.
Cooking time: 6-8 minutes
Weight: 250 g

Average nutritional values per 100g
| Energy Value | 365 Kcal / 1550 KJ |
| Fat | 2 g |
| of whichsatures | 0,5 g |
| Carbohydrate | 75 g |
| of whichsugars | 2,7 g |
| Fibers | 1,7 g |
| Protein | 11 g |
| Sodium | 0,019 g |



