Ingredients: organic quinoa flour, water
Allergenic information: gluten Free. NO O.G.M. May contain soy.
Cooking time: 2-4 minutes
Weight: 250 g
Average nutritional values per 100g
| Energy Value | 376 Kcal / 1589 KJ |
| Fat | 6,4 g |
| of whichsatures | 0,7 g |
| Carbohydrate | 66 g |
| of whichsugars | 6 g |
| Fibers | 5,4 g |
| Protein | 11 g |
| Sodium | 0,01 g |




