Ingredients: organic sorghum flour, organic violet carrot (10%), water
Allergenic information: gluten Free. NO O.G.M. May contain soy.
Cooking time: 6-8 minutes
Weight: 250 g
Average nutritional values per 100g
| Energy Value | 383 Kcal / 1620 Kj |
| Fat | 3,1 g |
| of which satures | 0,5 g |
| Carbohydrate | 77 g |
| of whichsugars | 1,9 g |
| Fibers | 6,5 g |
| Protein | 8,5 g |
| Sodium | 0,7 g |




