Ingredients: Organic buckwheat flour, water.
Allergenic information: Gluten free. NO O.G.M. May contain soy and mustard.
Cooking time: 6-8 minutes
Weight: 250 g
Average nutritional: values per 100 g
| Energy value | 360 Kcal / 1523 KJ |
| Fat | 3,2 g |
| of which satures | 0,7 g |
| Carbohydrate | 68 g |
| of which sugars | 0,3 g |
| Fibres | 3,5 g |
| Protein | 13 g |
| Sodium | 0,002 g |





