Ingredients: organic durum wheat semolina, organic hemp flour (12%), water.
Allergenic information: with gluten. NO O.G.M. May contain soy and mustard.
Cooking time: 6-8 minutes
Weight: 250 g
Average nutritional: values per 100 g
| Energy value | 350 Kcal / 1483 KJ |
| Fat | 1,6 g |
| of which satures | 0,29 g |
| Carbohydrate | 69,9 g |
| of which sugars | 3,25 g |
| Fibres | 3,7 g |
| Protei | 12,1 g |
| Sodium | 0,005 g |



