Ingredients: Organic monococcus spelt flour, water
Allergenic information: With gluten. NO O.G.M. May contain soy and mustard.
Cooking time: 6-8 minutes
Weight: 250 g
Valori nutrizionali medi per 100 g
| Energy value | 352 Kcal / 1491 KJ |
| Fat | 2,7 g |
| of which satures | 0,4 g |
| Carbohydrate | 67 g |
| of which sugars | 1,0 g |
| Fibres | 5,4 g |
| Protein | 12 g |
| Sodium | 0,005 g |





Reviews
There are no reviews yet.