Ingredients: organic whole wheat semolina Cappelli, water
Allergenic information: contains gluten. NO O.G.M. May contain soy and mustard.
Cooking time: 6-8 minutes.
Weight: 250 g
Average nutritional values per 100g
| Energy Value | 357 Kcal / 1509 KJ |
| Fat | 2,0 g |
| of whichsatures | 0,4 g |
| Carbohydrate | 66 g |
| of whichsugars | 3,3 g |
| Fibers | 9,4 g |
| Protein | 14 g |
| Sodium | 0,01 g |




