Ingredients: Organic spelt flour, organic spinach (4%), water
Allergenic information: With gluten. NO O.G.M. May contain soy and mustard.
Cooking time: 4-6 minutes
Weight: 250 g
Average nutritional: values per 100 g
| Energy value | 357 Kcal / 1512 KJ |
| Fat | 2 g |
| of which satures | 0,5 g |
| Carbohydrate | 71,6 g |
| of which sugars | 3,5 g |
| Fibers | 2,9 g |
| Protein | 11,6 g |
| Sodium | 0,002 g |




