Ingredients: Organic durum wheat semolina, organic nettle (2%), water.
Allergenic information: Contains gluten. NO O.G.M. May contain soy and mustard.
Cooking time: 4-6 minutes
Weight: 250 g
Average nutritional values per 100g
| Energy Value | 365 Kcal / 1546 KJ |
| Fat | 1,5 g |
| of whichsatures | 0,3 g |
| Carbohydrate | 75 g |
| of whichsugars | 4,9 g |
| Fibers | 3,5 g |
| Protein | 11 g |
| Sodium | 0,01 g |




