Ingredients: Organic durum wheat semolina, water.
Allergenic information: With gluten. NO O.G.M. May contain soy and mustard.
Cooking time: 10-12 minutes
Weight: 350 g
Average nutritional: values per 100 g
| Energy value | 365 Kcal / 1546 KJ |
| Fat | 1,5 g |
| of which satures | 0,3 g |
| Carbohydrate | 75 g |
| of which sugars | 4,9 g |
| Fibres | 3,5 g |
| Protei | 11 g |
| Sodium | 0,01 g |




