Ingredients: Organic rice flour, water.
Allergenic information: Gluten free. NO O.G.M. May contain soy.
Cooking time: 5-7 minutes
Weight: 250 g
Average nutritional: values per 100 g
| Energy value | 363 Kcal / 1541 KJ |
| Fat | 1,1 g |
| of which satures | 0,3 g |
| Carbohydrate | 78 g |
| of which sugars | 2,1 g |
| Fibres | 1,2 g |
| Protein | 9,7 g |
| Sodium | 0,056 g |





