Ingredients: Organic durum wheat semolina , organic spinach (2 %), organic beetroot (2 %).
Allergenic information Contains gluten. NO O.G.M. May contain soy and mustard.
Cooking time:: 4-6 minuti
Weight: 250 g pasta
Valori nutrizionali medi per 100 g
| Energy Value | 365 Kcal / 1546 Kj |
| Fat | 1,5 g |
| of whichsatures | 0,3 g |
| Carbohydrate | 75 g |
| of whichsugars | 4,9 g |
| Fibers | 3,5 g |
| Protein | 11 g |
| Sodium | 0,01 g |




