Ingredients: organic whole spelt flour,water
Allergenic information: contains gluten. NO O.G.M. May contain soy and mustard.
Cooking time: 6-8 minutes.
Weight: 250 g
Average nutritional values per 100g
| Energy Value | 340 Kcal / 1436 Kj |
| Fat | 2,0 g |
| of whichsatures | 0,8 g |
| Carbohydrate | 61 g |
| of whichsugars | 1,5 g |
| Fibers | 13 g |
| Protein | 13 g |
| Sodium | 0,002 g |




