Ingredients: organic wheat semolina Cappelli, organic chestnut flour (17%), water
Allergenic information: Contains gluten. NO O.G.M. May contain soy and mustard.
Cooking time: 4-6 minutes
Weight: 250 g
Average nutritional values per 100g
| Energy Value | 352 Kcal / 1491 KJ |
| Fat | 1,9 g |
| of whichsatures | 0,3 g |
| Carbohydrate | 71 g |
| of whichsugars | 7,3 g |
| Fibers | 3,3 g |
| Protein | 11 g |
| Sodium | 0,04 g |



